Evropsko prvenstvo u odbojci za žene 2021

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
Evropsko prvenstvo u odbojci za žene 2021
Detalji prvenstva
Lokacija Srbija , Bugarska , Hrvatska , Rumunija
Gradovi Beograd , Plovdiv , Zadar , Kluž-Napoka
Stadioni 4
Datumi kvalifikacionih turnira 6-16. maja 2021
Finalni termin turnira 18. avgust - 4. septembar 2021
Broj učesnika 35
u završnoj fazi 24
Top mesta
Чемпион Šampion Italija Italija (3. put)
Серебряный призёр Drugo mjesto Srbija Srbija
Бронзовый призёр Treće mjesto Turska Turska
Statistika prvenstva
Prisustvo 130.013 (1.711 po utakmici)
Odigrane utakmice 76
Najbolji igrač ItalijaPaola Egonu

Završno kolo XXXII Evropskog prvenstva za odbojkašice održano je od 18. avgusta do 4. septembra 2021. godine u Srbiji , Bugarskoj , Hrvatskoj i Rumuniji . Drugi put zaredom Evropsko prvenstvo održano je u četiri zemlje uz učešće 24 reprezentacije. Titulu prvaka Evrope po treći put u istoriji osvojila je reprezentacija Italije .

Kvalifikacije

Metoda kvalifikacije Komande Metoda kvalifikacije Komande
Organizatori Srbija Srbija Prema rezultatima
kvalifikacioni turnir
Grupa A Bjelorusija Bjelorusija
Bugarska Bugarska Switzerland Switzerland
Hrvatska Hrvatska Grupa B Švedska Švedska
Rumunija Rumunija Ukrajina Ukrajina
Prema rezultatima
Evropsko prvenstvo 2019
Turska Turska Grupa C Grčka Grčka
Italija Italija Španija Španija
Poljska Poljska Grupa D Slovačka Slovačka
Holandija Holandija Finska Finska
Njemačka Njemačka Grupa E Francuska Francuska
Rusija Rusija mađarska mađarska
Belgija Belgija Grupa F češki češki
Azerbejdžan Azerbejdžan Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina

Finalna runda

Arenas

Utakmice završnog kola Evropskog prvenstva održane su u četiri grada četiri zemlje. Štark Arena u Beogradu , Velodrome u Plovdivu , Palata Krešimir Ćosić u Zadru i BTArena u Kluž-Napoci bili su domaćini utakmica jedne od grupa preliminarne faze. Igre 1/8 i 1/4 finala održane su u Srbiji i Bugarskoj; polufinale, meč za 3. mesto i finale - u Beogradu.

Srbija Beograd Bugarska Plovdiv Hrvatska Zadar Rumunija Cluj-Napoca
Stark Arena Velodrome Palata Kreshimir Chosic BTArena
Kapacitet: 18 386 Kapacitet: 6 100 Kapacitet: 8 500 Kapacitet: 10.000
Beogradska arena, južni ulaz 1, februar 2011.jpg Velodrome pd.png Dvorana Višnjik Zadar.jpg Polivalentna dvorana Cluj 2.jpg
Grupa A Play Off Grupa B 1/8 finala, četvrtfinale Grupa C Grupa D

Preliminarna faza

Prema rezultatima žrebanja, koje je održano 20. maja 2021. godine u Beogradu , 24 ekipe podeljene su u 4 grupe. U preliminarnoj fazi ekipe su igrale po grupama u jednom kolu, po 4 ekipe iz svake grupe su se plasirale u baraž.

Grupa A

Utakmice Naočale Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Srbija Srbija 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7,500 405 307 1,319
2. Rusija Rusija trideset) 2 (2) jedanaest trinaest 7 1,857 443 399 1,110
3. Francuska Francuska trideset) dvadeset) 9 10 osam 1,250 392 386 1.016
4. Belgija Belgija 3 (1) dvadeset) osam 10 osam 1,250 418 374 1.118
5. Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 10) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Azerbejdžan Azerbejdžan 0 (0) 50) 0 jedan 15 0,067 282 402 0,701
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
jedan 2 3 4 5
19.08 17:00 Srbija Srbija 3:0 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 25:11 25:18 25:14 Izvještaj
20.08 17:00 Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Belgija Belgija 13:25 24:26 13:25 Izvještaj
20:00 Rusija Rusija 3:1 Francuska Francuska 25:19 14:25 25:20 25:18 Izvještaj
21.08 18:00 Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 14:25 23:25 17:25 Izvještaj
21:00 Francuska Francuska 0:3 Srbija Srbija 14:25 13:25 16:25 Izvještaj
22.08 17:00 Rusija Rusija 3:0 Azerbejdžan Azerbejdžan 25:16 25:17 25:13 Izvještaj
20:00 Srbija Srbija 3:0 Belgija Belgija 25:21 25:21 25:21 Izvještaj
23.08 17:00 Belgija Belgija 3:2 Rusija Rusija 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 Izvještaj
20:00 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 0:3 Francuska Francuska 19:25 14:25 24:26 Izvještaj
24.08 17:00 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 0:3 Belgija Belgija 23:25 19:25 15:25 Izvještaj
20:00 Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Srbija Srbija 17:25 20:25 19:25 Izvještaj
25.08 17:00 Francuska Francuska 3:1 Azerbejdžan Azerbejdžan 25:19 26:28 25:11 25:18 Izvještaj
20:00 Srbija Srbija 3:2 Rusija Rusija 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 Izvještaj
26.08 17:00 Rusija Rusija 3:0 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 25:12 25:20 25:19 Izvještaj
20:00 Belgija Belgija 1:3 Francuska Francuska 25:27 25:13 19:25 20:25 Izvještaj

Grupa B

Utakmice Naočale Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Bugarska Bugarska 4 (0) jedanaest) trinaest 14 4 3,500 423 350 1.209
2. Poljska Poljska 4 (0) 10) 12 trinaest 5 2,600 433 355 1,220
3. Njemačka Njemačka 4 (1) 10) jedanaest trinaest 6 2.167 434 404 1,074
4. češki češki dvadeset) trideset) 6 osam 10 0.800 402 418 0,962
5. Španija Španija jedanaest) 4 (0) 2 4 14 0,286 339 424 0.800
6. Grčka Grčka 0 (0) 5 (1) jedan 2 15 0,133 335 415 0,807
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
jedan 2 3 4 5
18.08 20:30 Bugarska Bugarska 3:0 Grčka Grčka 25:20 25:15 25:19 Izvještaj
19.08 17:30 Španija Španija 1:3 češki češki 25:22 20:25 22:25 20:25 Izvještaj
20:30 Njemačka Njemačka 1:3 Poljska Poljska 22:25 25:23 21:25 22:25 Izvještaj
20.08 17:30 češki češki 1:3 Njemačka Njemačka 23:25 25:20 23:25 21:25 Izvještaj
20:30 Grčka Grčka 0:3 Poljska Poljska 16:25 20:25 19:25 Izvještaj
21.08 17:30 češki češki 1:3 Poljska Poljska 25:20 15:25 21:25 18:25 Izvještaj
20:30 Bugarska Bugarska 3:0 Španija Španija 25:12 25:19 25:21 Izvještaj
22.08 16:00 Grčka Grčka 2:3 Španija Španija 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 Izvještaj
19:00 Njemačka Njemačka 3:2 Bugarska Bugarska 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 Izvještaj
23.08 17:30 Grčka Grčka 0:3 češki češki 24:26 26:28 15:25 Izvještaj
20:30 Poljska Poljska 3:0 Španija Španija 25:15 25:15 25:8 Izvještaj
24.08 17:30 Njemačka Njemačka 3:0 Grčka Grčka 25:20 25:17 25:22 Izvještaj
20:30 Bugarska Bugarska 3:0 češki češki 26:24 25:12 25:19 Izvještaj
25.08 17:30 Španija Španija 0:3 Njemačka Njemačka 13:25 17:25 21:25 Izvještaj
20:30 Bugarska Bugarska 3:1 Poljska Poljska 18:25 25:21 25:21 25:23 Izvještaj

Grupa C

Utakmice Naočale Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Italija Italija 50) 0 (0) 15 15 jedan 15.000 402 297 1,354
2. Hrvatska Hrvatska 4 (0) 10) 12 12 4 3,000 373 322 1.158
3. Bjelorusija Bjelorusija 3 (2) dvadeset) 7 9 10 0.900 396 417 0.950
4. mađarska mađarska 10) 4 (2) 5 osam trinaest 0,615 439 470 0,934
5. Slovačka Slovačka 10) 4 (1) 4 7 trinaest 0,538 424 461 0,920
6. Switzerland Switzerland jedanaest) 4 (0) 2 4 14 0,286 367 434 0,846
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
jedan 2 3 4 5
19.08 17:00 Hrvatska Hrvatska 3:0 Switzerland Switzerland 25:20 25:19 25:21 Izvještaj
20.08 17:15 Italija Italija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:20 25:18 25:16 Izvještaj
20:15 mađarska mađarska 3:1 Slovačka Slovačka 25:20 25:23 20:25 25:18 Izvještaj
21.08 17:00 Bjelorusija Bjelorusija 0:3 Hrvatska Hrvatska 19:25 23:25 15:25 Izvještaj
20:00 mađarska mađarska 2:3 Switzerland Switzerland 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 Izvještaj
22.08 17:00 Hrvatska Hrvatska 3:0 Slovačka Slovačka 25:21 25:14 25:13 Izvještaj
20:00 Italija Italija 3:0 mađarska mađarska 25:16 25:15 25:19 Izvještaj
23.08 17:15 Slovačka Slovačka 1:3 Italija Italija 19:25 18:25 27:25 17:25 Izvještaj
20:15 Switzerland Switzerland 0:3 Bjelorusija Bjelorusija 23:25 15:25 15:25 Izvještaj
24.08 17:00 mađarska mađarska 1:3 Hrvatska Hrvatska 19:25 25:21 17:25 21:25 Izvještaj
20:00 Switzerland Switzerland 1:3 Slovačka Slovačka 25:21 14:25 19:25 22:25 Izvještaj
25.08 18:00 Bjelorusija Bjelorusija 3:2 mađarska mađarska 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 Izvještaj
21:00 Hrvatska Hrvatska 0:3 Italija Italija 15:25 23:25 14:25 Izvještaj
26.08 17:00 Slovačka Slovačka 2:3 Bjelorusija Bjelorusija 25:18 25:23 23:25 28:30 12:15 Izvještaj
20:00 Italija Italija 3:0 Switzerland Switzerland 25:17 25:18 27:25 Izvještaj

Grupa D

Utakmice Naočale Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Turska Turska 50) 0 (0) 15 15 jedan 15.000 405 298 1,359
2. Holandija Holandija 4 (0) 10) 12 12 4 3,000 387 288 1,344
3. Ukrajina Ukrajina trideset) dvadeset) 9 9 7 1.286 359 346 1,038
4. Švedska Švedska 2 (1) trideset) 5 6 jedanaest 0,545 358 393 0.911
5. Finska Finska 10) 4 (1) 4 6 trinaest 0,462 377 450 0,838
6. Rumunija Rumunija 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
jedan 2 3 4 5
18.08 20:30 Rumunija Rumunija 1:3 Turska Turska 25:23 10:25 20:25 17:25 Izvještaj
19.08 16:00 Švedska Švedska 3:2 Finska Finska 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 Izvještaj
19:00 Holandija Holandija 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:17 25:12 25:22 Izvještaj
20.08 17:30 Finska Finska 0:3 Holandija Holandija 10:25 10:25 18:25 Izvještaj
20:30 Turska Turska 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:14 25:19 26:24 Izvještaj
21.08 17:30 Finska Finska 1:3 Ukrajina Ukrajina 19:25 23:25 28:26 22:25 Izvještaj
20:30 Rumunija Rumunija 0:3 Švedska Švedska 21:25 17:25 16:25 Izvještaj
22.08 17:30 Turska Turska 3:0 Švedska Švedska 31:29 25:21 25:11 Izvještaj
20:30 Holandija Holandija 3:1 Rumunija Rumunija 25:12 25:27 25:17 25:14 Izvještaj
23.08 17:30 Ukrajina Ukrajina 3:0 Švedska Švedska 25:23 25:17 25:20 Izvještaj
20:30 Turska Turska 3:0 Finska Finska 25:19 25:12 25:15 Izvještaj
24.08 17:30 Holandija Holandija 0:3 Turska Turska 21:25 21:25 20:25 Izvještaj
20:30 Rumunija Rumunija 1:3 Finska Finska 25:18 22:25 22:25 22:25 Izvještaj
25.08 17:30 Švedska Švedska 0:3 Holandija Holandija 21:25 20:25 13:25 Izvještaj
20:30 Rumunija Rumunija 0:3 Ukrajina Ukrajina 15:25 17:25 11:25 Izvještaj

Play-off

1/8 finala Četvrtfinale Polufinale Finale
29. avgust, Plovdiv
Turska Turska 3
31. avgust, Plovdiv
češki češki jedan
Turska Turska 3
29. avgust, Plovdiv
Poljska Poljska 0
Poljska Poljska 3
3. septembar, Beograd
Ukrajina Ukrajina jedan
Turska Turska jedan
29. avgust, Beograd
Srbija Srbija 3
Srbija Srbija 3
1. septembar, Beograd
mađarska mađarska 0
Srbija Srbija 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки