Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2021

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2021
Detalji prvenstva
Lokacija Poljska , Češka Republika , Estonija , Finska
Gradovi Krakov , Gdanjsk , Katovice , Ostrava , Talin , Tampere
Stadioni 6
Datumi kvalifikacionih turnira 30. avgust 2020. - 16. maj 2021
Finalni termin turnira 1-19. septembar 2021
Broj učesnika 37
u završnoj fazi 24
Statistika prvenstva

Završno kolo XXXII Evropskog prvenstva u odbojci među muškim ekipama održava se od 1. do 19. septembra 2021. godine u Poljskoj , Češkoj , Estoniji i Finskoj . Drugi put zaredom Evropsko prvenstvo održava se u četiri zemlje uz učešće 24 reprezentacije. Šampionsku titulu brani reprezentacija Srbije .

Kvalifikacije

Metoda kvalifikacije Komande Metoda kvalifikacije Komande
Organizatori Poljska Poljska Praćenje rezultata kvalifikacijskog turnira Grupa A Holandija Holandija
češki češki Grupa B Bugarska Bugarska
Estonija Estonija Grupa C Turska Turska
Finska Finska Grupa D Latvija Latvija
Po rezultatima Evropskog prvenstva 2019 Srbija Srbija Grupa E Slovakia Slovakia
Slovenija Slovenija Grupa F Crna Gora Crna Gora
Francuska Francuska Grupa G Portugal Portugal
Rusija Rusija Drugo mjesto u grupama Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija
Italija Italija Španija Španija
Ukrajina Ukrajina Grčka Grčka
Njemačka Njemačka Hrvatska Hrvatska
Belgija Belgija Bjelorusija Bjelorusija

Finalna runda

Arenas

Utakmice finalne runde Evropskog prvenstva održavaju se u šest gradova četiri zemlje. Poljska , Češka , Estonija i Finska su domaćini utakmica iz jedne od grupa preliminarne faze. Gradovi Gdanjsk i Ostrava biće domaćini po četiri utakmice 1/8 finala i po dva četvrtfinala. Polufinalne i finalne utakmice održat će se u Katowicama .

Grupa A 1/8, 1/4 finala 1/2 finala, finale
Krakow Gdanjsk Katowice
Tauron Arena Krakov Ergo arena Spodek
Kapacitet: 15.030 Kapacitet: 11 409 Kapacitet: 11.500
Krakov Arena z lotu ptaa.JPG GdanjskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katowice-Spodek (4) .jpg
Grupa B 1/8, 1/4 finala
Ostrava
Ostravar Arena
Kapacitet: 10.000
Ostrava, Ostravarska arena (orezano) .jpg
Grupa C
Tampere
Ledena palata (Tampere)
Kapacitet: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Grupa D
Tallinn
Saku-suurhall
Kapacitet: 7 200
Saku Suurhall.jpg

Preliminarna faza

Izvlačenje je održano 27. maja 2021. godine u Helsinkiju . U četiri grupe igraće šest ekipa. Prva četiri iz svake grupe prolaze u 1/8 finala. Dalje, timovi će igrati nokaut mečeve i u finalu odrediti pobjednika - prvaka Evrope 2021. godine.

Grupa A

Utakmice Naočare Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Poljska Poljska 4 (1) 0 (0) jedanaest 12 4 3,000 378 325 1.163
2. Srbija Srbija trideset) jedanaest) deset jedanaest 5 2.200 376 333 1.129
3. Ukrajina Ukrajina 2 (2) deset) 4 6 7 0,857 290 280 1.036
4. Belgija Belgija deset) 3 (1) 4 6 devet 0,667 317 335 0,946
5. Portugal Portugal jedanaest) 3 (1) 3 7 jedanaest 0,636 360 412 0.874
6. Grčka Grčka 0 (0) 3 (1) 1 3 devet 0,333 245 281 0,872
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
1 2 3 4 5
2.09 14:30 Grčka Grčka 2:3 Ukrajina Ukrajina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Izvještaj
17:30 Poljska Poljska 3:1 Portugal Portugal 25:16 22:25 25:16 25:19 Izvještaj
20:30 Belgija Belgija 1:3 Srbija Srbija 13:25 18:25 25:21 20:25 Izvještaj
3.09 17:30 Belgija Belgija 2:3 Portugal Portugal 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Izvještaj
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:3 Srbija Srbija 25:27 24:26 21:25 Izvještaj
4.09 17:30 Belgija Belgija 3:0 Grčka Grčka 25:16 25:22 25:22 Izvještaj
20:30 Srbija Srbija 2:3 Poljska Poljska 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Izvještaj
5.09 17:30 Portugal Portugal 2:3 Ukrajina Ukrajina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Izvještaj
20:30 Grčka Grčka 1:3 Poljska Poljska 15:25 22:25 25:20 24:26 Izvještaj
6.09 17:30 Portugal Portugal 1:3 Srbija Srbija 15:25 21:25 25:22 17:25 Izvještaj
20:30 Poljska Poljska 3:0 Belgija Belgija 25:18 26:24 25:16 Izvještaj
7.09 17:30 Srbija Srbija 0:0 Grčka Grčka [ Izvještaj]
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:0 Belgija Belgija [ Izvještaj]
8.09 17:30 Poljska Poljska 0:0 Ukrajina Ukrajina [ Izvještaj]
20:30 Grčka Grčka 0:0 Portugal Portugal [ Izvještaj]

Grupa B

Utakmice Naočare Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Italija Italija trideset) 0 (0) devet devet 1 9,000 243 180 1,350
2. Slovenija Slovenija dvadeset) deset) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Bugarska Bugarska 2 (1) deset) 5 7 5 1,400 258 251 1.028
4. češki češki deset) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0.941
5. Bjelorusija Bjelorusija deset) dvadeset) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Crna Gora Crna Gora 0 (0) trideset) 0 0 devet 0.000 174 228 0,763
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Italija Italija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:18 25:12 25:15 Izvještaj
17:15 Crna Gora Crna Gora 0:3 Bugarska Bugarska 22:25 17:25 25:27 Izvještaj
20:15 češki češki 3:1 Slovenija Slovenija 26:24 25:18 14:25 25:19 Izvještaj
4.09 16:00 Crna Gora Crna Gora 0:3 Slovenija Slovenija 17:25 16:25 16:25 Izvještaj
19:00 Bjelorusija Bjelorusija 3:1 češki češki 25:20 19:25 25:21 25:19 Izvještaj
5.09 16:00 češki češki 2:3 Bugarska Bugarska 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Izvještaj
19:00 Italija Italija 3:0 Crna Gora Crna Gora 25:17 25:20 26:24 Izvještaj
6.09 15:45 Bugarska Bugarska 1:3 Italija Italija 19:25 18:25 25:17 12:25 Izvještaj
19:00 Slovenija Slovenija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:20 25:20 25:15 Izvještaj
7.09 16:00 Slovenija Slovenija 0:0 Bugarska Bugarska [ Izvještaj]
19:00 Crna Gora Crna Gora 0:0 češki češki [ Izvještaj]
8.09 15:45 Italija Italija 0:0 Slovenija Slovenija [ Izvještaj]
19:00 Bjelorusija Bjelorusija 0:0 Crna Gora Crna Gora [ Izvještaj]
9.09 16:00 Bugarska Bugarska 0:0 Bjelorusija Bjelorusija [ Izvještaj]
19:00 češki češki 0:0 Italija Italija [ Izvještaj]

Grupa C

Utakmice Naočare Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Holandija Holandija trideset) jedanaest) deset jedanaest 4 2,750 349 332 1.051
2. Turska Turska trideset) deset) devet deset 5 2,000 374 336 1.113
3. Finska Finska dvadeset) deset) 6 7 4 1,750 254 237 1.072
4. Rusija Rusija 2 (1) deset) 5 7 6 1.167 294 272 1.081
5. Španija Španija deset) trideset) 3 4 deset 0.400 322 348 0,925
6. Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0.806
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Finska Finska 3:1 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 25:20 25:15 24:26 25:22 Izvještaj
2.09 17:00 Rusija Rusija 1:3 Turska Turska 27:29 25:16 21:25 19:25 Izvještaj
20:00 Holandija Holandija 3:0 Španija Španija 25:23 26:24 25:22 Izvještaj
3.09 17:00 Turska Turska 3:1 Španija Španija 25:16 29:31 27:25 25:23 Izvještaj
20:00 Holandija Holandija 3:0 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 25:20 25:18 25:22 Izvještaj
4.09 14:00 Španija Španija 0:3 Finska Finska 19:25 20:25 18:25 Izvještaj
17:30 Holandija Holandija 2:3 Rusija Rusija 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Izvještaj
5.09 14:00 Sjeverna Makedonija Zastava Sjeverne Makedonije 0:3 Turska Turska 22:25 12:25 15:25 Izvještaj
17:30 Rusija Rusija 3:1 Finska Finska 22:25 25:15 25:23 25:17 Izvještaj
6.09 17:00 Sjeverna Makedonija Zastava Sjeverne Makedonije 1:3 Španija Španija 23:25 25:21 28:30 15:25 Izvještaj
20:00 Turska Turska 1:3 Holandija Holandija 25:22 25:27 25:27 23:25 Izvještaj
7.09 17:00 Španija Španija 0:0 Rusija Rusija [ Izvještaj]
20:00 Finska Finska 0:0 Holandija Holandija [ Izvještaj]
8.09 17:00 Rusija Rusija 0:0 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija [ Izvještaj]
20:00 Finska Finska 0:0 Turska Turska [ Izvještaj]

Grupa D

Utakmice Naočare Setovi Lopte
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Francuska Francuska trideset) 0 (0) devet devet 1 9,000 247 214 1.154
2. Njemačka Njemačka dvadeset) deset) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Latvija Latvija deset) 2 (2) 5 7 7 1,000 300 314 0,955
4. Slovakia Slovakia jedanaest) 2 (1) 3 5 osam 0,625 259 281 0.922
5. Estonija Estonija jedanaest) dvadeset) 2 4 osam 0.500 259 263 0,985
6. Hrvatska Hrvatska jedanaest) dvadeset) 2 3 osam 0,375 229 266 0,861
datum Vrijeme Provjeri Setovi Izvještaj
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Estonija Estonija 1:3 Latvija Latvija 23:25 22:25 25:16 21:25 Izvještaj
3.09 17:00 Hrvatska Hrvatska 0:3 Njemačka Njemačka 20:25 13:25 19:25 Izvještaj
20:00 Francuska Francuska 3:0 Slovakia Slovakia 25:22 25:20 25:19 Izvještaj
4.09 16:00 Slovakia Slovakia 2:3 Estonija Estonija 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Izvještaj
19:00 Hrvatska Hrvatska 3:2 Latvija Latvija 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 Izvještaj
5.09 16:00 Estonija Estonija 0:3 Njemačka Njemačka 19:25 16:25 21:25 Izvještaj
19:00 Francuska Francuska 3:0 Hrvatska Hrvatska 25:15 25:16 26:24 Izvještaj
6.09 17:00 Latvija Latvija 2:3 Slovakia Slovakia 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Izvještaj
20:00 Njemačka Njemačka 1:3 Francuska Francuska 29:31 25:15 22:25 22:25 Izvještaj
7.09 17:00 Latvija Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки